Podlahové topení vám umožní zvětšit pracovní a herní plochu ve vašem bytě

Podlahové topení vám umožní zvětšit pracovní a herní plochu ve vašem bytě

O existenci podlahového topení ví dnes snad již každý. Považujeme je za velmi komfortní a úsporné řešení a nejpříjemnější topný systém, co se týče pocitu, zprostředkovaného bosými chodidly. Ta jsou příjemně prohřívána, což u někoho dokonce vyvolává stavy euforií a rozkoše, podobně jako u reflexních masáží bosých plosek. Procházet se po teplé podlaze, odkládat pantofle, bačkory a ponožky, nám připadá přirozené, podobně jako pobyt v bazénu s termální vodou nebo podstoupení léčebných lázeňských procedur.

radiátor ústředního topení

Léčebný efekt podlahového topení v Ostravě však zaznamenáme i jinak. Například v situacích, kdy se posadíme na koberec a rozložíme si tu pracovní plochu s notebookem nebo poznámkovým blokem. Vyhřívaný koberec je lákavějším cílem, než sedací souprava, je tu navíc i více místa a pohodlně si tu kolem sebe rozprostřeme psací či výtvarné potřeby, podnos s občerstvením anebo hrací koutek, kdy tu chceme trávit více času s vašimi dětmi.

termostat topení

Na vyhřátý koberec můžete posadit i vaši návštěvu, zahrajete si tu společně deskové a karetní hry a naplánujete tu třeba společnou dovolenou. Vyhřátá podlaha je zkrátka báječné místo, kam se budete chtít posadit častěji, anebo se tu na chvíli natáhnout, protáhnout bolavá záda či svalstvo dolních končetin od namáhavého úklidu.

Největším úskalím podlahových topných systémů bývalo v minulosti nebezpečí defektu na samotném potrubí či armaturách, nebylo totiž jednoduché přesně stanovit místo úniku vody a bylo nutné rozbourat třeba celou podlahu v obýváku. Jen si představte, že byste museli něco takového podniknout – vše někam vystěhovat a interiér bytu proměnit ve staveniště plné prachu a hluku. To dnes ale již není nutné, vyhledávání úniků vody se provádí moderními metodami, velmi přesně a spolehlivě, a odstranění závady nevyžaduje žádné rozsáhlé bourací práce.

5/5 - (2 votes)
https://www.vigan.cz