Na detailech také záleží

Na detailech také záleží

Na bezpečnost silničního provozu se klade stále větší důraz. Je to logické. Automobilů na našich silnicích je čím dál více a tím se také zvyšuje počet nehod. Je to také způsobeno tím, že se na silnice dostávají opravdu silné vozy, které mohou řídit i nezodpovědní řidiči. Ale s tím nikdo asi nic moc neudělá. Je tedy zapotřebí zaměřit pozornost tam, kde je možné zajistit prevenci.

dobrá viditelnost

Dobrým nápadem bylo určitě zavedení povinného připoutání se bezpečnostními pásy. A to i přesto, že se to některým starším řidičům nelíbilo a považovali to za ztrátu pohodlí. Dnes už se poutáme většinou automaticky. Stejně pozitivní dopad měly i dětské autosedačky. Při nehodách byly poskakující děti ohroženy nejvíce.

  • Velké nebezpečí také představují automobily, které by byly za šera nebo tmy neosvětlené.
  • To, že některá důležitá žárovka během jízdy praskne, asi ovlivnit nedokážeme, ale je naprosto nutné, abychom ji mohli vyměnit.
  • Jestliže nás zastaví kontrola na silnici a zjistí, že náhradní žárovky v naší povinné výbavě chybí, pak nám mohou udělit i pokutu.

Vidět a být viděn

Jelikož se skutečně jedná o bezpečnost (a to nejen vaši, ale i ostatních účastníků silničního provozu), je potřeba volit kvalitu před levnými náhražkami.

  • Některé automobily mají špatnou pověst právě v oblasti osvětlení.
  • Tímto problémem se vyznačují určité značky, jejichž majitelé nestačí náhradní žárovky kupovat.

padlý sníh

Je to jistě velice nepříjemné a obtěžující. Ale i to lze vyřešit jednoduchou cestou. Kvalitní a renomovaní výrobci právě pro tyto spotřebitele vyrábějí takzvané nezničitelné autožárovky“. Jejich označení je jistě trochu nadnesené, ale rozhodně tyto produkty vydrží daleko delší dobu. Zodpovědnost v této oblasti je velice důležitá. Nehod, které se staly vinou neosvětlených dopravních prostředků se stává mnoho a často mají fatální následky.

https://www.vigan.cz