Je libo pravou italskou kávu?

Je libo pravou italskou kávu?


Pokud máte rádi výborné espresso, late nebo cappuccino, vezmÄ›te nÄ›koho, s kým rádi trávíte Äas, tÅ™eba do Říma. Kde jinde než právÄ› v Itálii, v jejím hlavním mÄ›stÄ›, byste mohli užívat konec léta, vychutnávat kávu a zažít nÄ›jaké romantické dobrodružství.

Hlavní nával turistů v letní sezónÄ› už pomalu konÄí, ale na jihu zemÄ› bude příjemnÄ› jeÅ¡tÄ› i na podzim. Řím je na podzim krásný a pro procházky jak dÄ›laný. Také si můžete vychutnat památky, aniž byste si museli vystát hodinové fronty. A když se podzim povede, stihnete i koupání v nedalekém moÅ™i. To je krásné i když se poÄasí trochu pokazí a k pevninÄ› se valí pořádné vlny. Pro suchozemce je to podívaná, která neomrzí.

Na Řím je také krásný pohled z výšky. Můžete si zajít do kopule baziliky sv. Petra a pokochat se úžasným výhledem na Řím a Vatikán. Připravte se na 500 strmých schodů, které je třeba zdolat.

Pokud je to na vás moc, zajdÄ›te si na terasu k monumentálnímu památníku Victoria Emanuela II. Za jeden z nejkrásnÄ›jších výhledů je považovaný ten z terasy u Kapitolu. Uvidíte právÄ› tu krásnou, antickou tvář Říma, kvůli které se sem sjíždí roÄnÄ› miliony turistů.

vittorio-emanuele-monument

V rámci posílení cestovního ruchu nabízí město mnoho památek s přístupem zdarma. Podobně si můžete najít i mnoho kulturních akcí, kde nic neplatíte.

A co by to bylo za výlet, bez ochutnávky té pravé pizzy, tÄ›stovin nebo rizota Äi nÄ›jaké národní sladké speciality. Paradoxem je, že nejvÄ›tší zájem o kÅ™upavou a voňavou pizzu je z tureckých restaurací a stánků, které ji mají tak skvÄ›lou, že může konkurovat té od Italů, a navíc ji mají nesrovnatelnÄ› levnÄ›jší.

rome

Pokud si chcete nejen skvÄ›le pochutnat, ale vnoÅ™it se i do té pravé atmosféry, zamluvte si na veÄer stůl v restauraci Sacro a Profano. Pizzu tady dÄ›lají v klasické peci na dÅ™evo a urÄitÄ› si užijete i atmosféru restaurace, která je vybudovaná uvnitÅ™ bývalého kostela.

Do Říma se dnes dostanete nejlépe letecky přímou linkou z Prahy. Levné letenky řím Levneletenky vás dopraví do historické metropole rychle a také levně.

https://www.vigan.cz