Jaký nápoj si nejlépe vychutnáte během léta?

Jaký nápoj si nejlépe vychutnáte během léta?

Léto nám klepe na dveře a s tím se nám postupně zvyšují teploty. A s vyššími teplotami má naše tělo i větší potřebu pít. Tekutiny jsou důležité pro správnou hydrataci našeho těla. Pokud nebudeme dostatečně pít, můžeme mít velké problémy, od těch méně závažných, jako je bolest hlavy, až po ty vážnější, jako je třeba onemocnění ledvin. Ovšem v létě bychom měli pít ty správné tekutiny. Ne všechny tekutiny nás totiž budou dostatečně hydratovat a jsou vhodné pro čas, kdy potřebujeme zvýšenou hydrataci.

limonáda

Co bychom teda měli pít v létě?

Domácí limonády

Limonády jsou skvělé, ovšem ty ze supermarketů jsou obvykle plné cukrů a není to zrovna něco, čeho byste měli vypít dva litry, abyste zůstali hydratovaní. Limonádu si můžete připravit snadno i doma. Můžete klidně použít sladké sirupy, ale budete mít alespoň pod kontrolou jeho množství. Limonáda chutná skvěle doplněna o led a nejrůznější ovoce.

Osvěžující čaje

Kdo by neměl rád ledový čaj? Na internetu najdete spoustu různých receptů, jak si vyrobit doma ten nejlepší ledový čaj. Ledový čaj představuje skvělou volbu pro hydrataci a osvěžení. Pomůže vám snížit tělesnou teplotu a také zlepší váš krevní oběh. Kromě toho, klasický zelený nebo bylinkový čaj je skvělou volbou pro ty, kteří dbají o své zdraví. Nebo můžete zkusit něco nového, třeba osvěžující Yerba Maté Bio.

ice tea

Sezónní ovocné šťávy

Jestli máte chuť na něco zdravého a chcete do sebe dostat spoustu vitamínů, zkuste si doma připravit šťávu z čerstvého ovoce. Pokud máte lis na ovoce, není nic jednoduššího. Jen naházíte požadované ovoce do lisu a zapnete. Vynikající je například hroznové víno, pomeranče nebo jablka. Nebo můžete ovoce pěkně postaru vymačkat na ručním lisu. Pokud nemáte ani ten, vezměte mixér a můžete si připravit skvělé smoothie, které vás ve spojení s ledem nejen příjemně osvěží, ale také zasytí.

https://www.vigan.cz