Jak osvětlit pracovní plochu?

Jak osvětlit pracovní plochu?

Pokud pracujete u počítače, je potřeba svojí kancelář doplnit o kvalitní osvětlení, které vás jednak udrží v bdělosti po celý den a zároveň vás z intenzivního světla nebudou bolet oči. Zkrátka vychytat správnou míru osvětlení není vůbec jednoduché a vytvořit jakýsi balanc je leckdy pro opravdové profesionály. Pracovní prostor

Hlavní osvětlení
Vše by se mělo odvíjet od hlavního stropního světla, které dokáže osvětlit celou místnost, až potom můžeme do místnosti zařizovat stolní lampy, které daný prostor osvětlí ještě intenzivněji.

Dobré stropní světlo nám zajistí bdělost a koncentraci. Ideální volbou jsou pak LED žárovky, které jsou úsporné a přitom dokážou celý prostor velmi dobře prosvítit. Také by vás jistě zajímalo, že výměnou klasické žárovky za úspornou, můžete ušetřit až 50% energie a to jistě stojí za povšimnutí.

Pokud už máme vybraný typ osvětlení, nyní se musíme zaměřit na jeho barvu. Do místností, kde pracujete, zapomeňte na teplé tóny, ty totiž naopak navozují pocit uvolnění a klidu, který není pro pracovní prostředí ideální. Chcete vsadit na jistotu? Rozhodně volte odstíny, které se co nejvíc podobají přirozenému světlu. Právě to, totiž podpoří soustředění a je lékem na unavené oči. Navíc to pro vás nebude takový světelný šok, když budete přecházet z osvětlené místnosti na denní světlo.

Vedlejší osvětlení
Jedním světlem si ale zvláště v místnosti, kde pracujete, nevystačíte. Na práci totiž potřebujete dobře vidět, a k tomu vám jedna zářivka u stropu nepomůže. Co vám ale udělá opravdu dobrou službu, je stolní lampa v rohu pracovního stolu, která dokáže dostatečné osvětlit pracovní plochu. Je důležité, aby vás samotné světlo neoslňovalo, ale zároveň poskytovalo dostatek světla na práci.LED žárovka

Lampu volte nejlépe s polohovacím systémem a ideálně pak s kloubovým ramenem. Světlo si tak můžete polohovat dle potřeby a přizpůsobovat zrovna tomu, čemu se v kanceláři věnujete, ať už je to psaní, čtení nebo práce na počítači.

https://www.vigan.cz