Dětem schází barvy aneb nepodceňujte profesionální návrh dětského pokoje

Dětem schází barvy aneb nepodceňujte profesionální návrh dětského pokoje

Všimli jste si v poslední době, jak se nám nenápadně, pomalu, ale zela nepochybně do života vkrádá převaha černé a šedé barvy? Ony to vlastně ani barvy nejsou, protože je nenajdete v barevném spektru denního světla, které po rozložení v křemičitém hranolu vytvoří souvislou duhu plynulého přechodu od červené přes žlutou, zelenou, modrou, až do fialové, přičemž optické záření pak navazuje na neviditelné infračervené a ultrafialové paprsky.

duha v přírodě

Mohli bychom tedy s trochou nadsázky tvrdit, že černá a šedá pouze potlačují barevný svět, což se pak také projevuje na kvalitě lidského života. Mnoho odborníků vám potvrdí, že šedé zatažené nebe přispívá k depresivní náladě, a že černá a šedá kolem nás vyjadřují smutek a blokují přirozenou radost ze života a kreativitu. A pokud tomuto tvrzení nevěříte, pozorujte alespoň vaše ratolesti, které velmi citlivě vnímají barvy, a pokud jim je z života začnete programově odstraňovat, zhorší se jejich zdravotní stav a může to pak přinést do budoucna i závažné zdravotní problémy.

barevná duha

Soustřeďte tedy většinu své pozornosti při návrzích dětských pokojů bydesign.cz na vyjádření barev. Na jejich vzájemné kombinace a hlavně pestrost a živost. Děti milují barvy výrazné a syté, ne ty, co často vídáme na oblečení dospělých, kde se ve snaze obléknout do kombinace zelené a modré nakonec vyjeví ponurá a zastřená šedozelená a šedomodrá. Mimochodem, všimněte si, že tento trend provází mnoho průmyslových výrobků, počínaje nábytkem a konče karosériemi automobilů či elektronikou a výpočetní technikou.

Až budete vytvářet profesionální návrh dětského pokojíku, dejte barvám volnost, aby dětem vnesly radost do života při pohledu na koberec či dlažbu, na nábytek, svítidla i malbu zdiva. Buďte v tomto směru velmi odvážní, protože odvaha se vyplatí a odměnou je nám více svobody, více porozumění, více sebevědomí a více kvalitních mezilidských vztahů, na nichž stojí a padá vše v našem životě na této planetě.

https://www.vigan.cz