Co rozumíme pod pojmem Philips Hue

Co rozumíme pod pojmem Philips Hue


Lidé jsou neobyÄejnÄ› vynalézaví a to se projevilo i ve spoleÄnosti Philips, která zaÄala pÅ™ed nÄ›kolika lety vyvíjet svÄ›telné systémy ovládané pomocí aplikací v chytrých telefonech, tabletech a s pomocí doplňků, jako jsou pohybová Äidla, stmívaÄe apod.
ovládání chytré domácnosti
Cílem bylo nabídnout uživatelům pestrou paletu Å¡estnácti milionů barev spektra vyzaÅ™ovaných osvÄ›tlovacími tÄ›lesy LED žárovek, pásků, panelů, zářivek atd. K tomu, aby bylo možné tento krok uskuteÄnit, bylo zapotÅ™ebí splnit více pÅ™edpokladů, které se vyvíjely souběžnÄ› s Äasem: objev poslední modré LED diody, která umožnila konstruovat bílé plnospektrální svÄ›tlo a zároveň telekomunikaÄní a výpoÄetní technika s možností programového vybavení pro ovládání svítidel a vytváření svÄ›telných efektů. Výsledkem tvorby se stala technologie philips hue.

Co je to Philips Hue

Je to soustava osvětlení v domácnosti nebo na pracovišti, kterou lze řídit pomocí programu (aplikace) v mobilním chytrém telefonu nebo v tabletu. Srdcem systému je tzv. řídící jednotka (Bridge) a ta zvládne obsluhovat až padesát světelných zdrojů. Ty budou svítit v nastaveném požadovaném režimu v různých proměnlivých intenzitách a barvách, a to přesně tak, jak si budete přát.
smart home přes tablet

Co budete potřebovat

Domácí Wi-Fi – základním pÅ™edpokladem je pÅ™ipojení k Internetu pomocí domácí Wi-Fi sítÄ› (routeru, příp. switche). Systém se totiž ovládá buÄ přímo na místÄ› skrze bezdrátovou technologii, anebo po Internetu, i když nejste zrovna doma. SvÄ›tla můžete nechat rozsvÄ›covat, zhasínat, mÄ›nit barvy, stmívat apod. kdykoli vás napadne, pouze musíte mít přístup k Internetu, a to odkudkoli, tÅ™eba z Austrálie.
Bridge – srdcem systému je Bridge, je to zařízení, které se propojí kabelem s vaším routerem (switchem) a ten komunikuje se všemi svítidly.
LED žárovky nebo pásky Philips Hue, které komunikují s Bridgem.
Dále potÅ™ebujete dle vaší volby koncové zařízení (smartphone, tablet) anebo stmívaÄ Äi pohybové Äidlo. Výrobce doporuÄuje opatÅ™it si základní sadu, tzv. Starter Kit a pak případnÄ› dokoupit další komponenty.

https://www.vigan.cz