Co potřebuje dům na patro?

Co potřebuje dům na patro?

Stavba domu není legrace. Je potřeba toho hodně zařídit a to mnoho lidí od stavby odrazuje. Někdo si troufne na stavbu domu svépomocí, protože má zkušenosti, dokáže se leccos naučit, a možná má mnoho kamarádů od řemesla. Kdo takové štěstí nemá, ten je většinou odkázaný na stavbu domů od firmy. Vůbec nejoblíbenější variantou je stavba domu na klíč, kde si vyberete dřevostavbu a nebo zděný dům, vyberete si z nabídky projektů a za pár týdnů až měsíců můžete mít v ruce klíče.

samonosné schodiště

Kdo si vybere stavbu na patro, ten si musí vybrat schody, protože bez nich je patro k ničemu. Záleží na každém co se mu líbí, protože v módě je jak přiznané schodiště, které může být dominantní celého domu, tak i schodiště pečlivě zakomponované do celého interiéru. Výsledkem zakomponovaného schodiště budou schody, které nebudou nijak narušovat vzhled domu. Jestli nemáte představu o tom jak by takové schody mohly vypadat, můžete se inspirovat na internetu a nebo se spojit s bytovým designérem, který vám pomůže vyřešit obě varianty.

Žhavým trendem je samonosné schodiště, které je právě dominantou domu. Nášlapy jsou zapuštěny ve stěně a tak není potřeba řešit žádnou konstrukci, která by se normálně zapouštěla do země, a není ani potřeba opěrná zeď. Samonosné schody stojí samy o sobě a není potřeba nic navíc. Schodů je velký výběr, a není úplně snadné je vyzdít tak aby splňovaly bezpečnostní a pozdní předpisy a aby byly na výšku tak akorát.

moderní schody

Schody jsou důležitější než si řada lidí myslí. Je potřeba aby byly vyrobené dobře a aby se po nich dobře chodilo. Jestli si s tím nevíte rady a stavíte svépomocí, je na tuto práci lepší oslovit odborníka – zedníka, který má dobré reference a který má s realizací schodů zkušenosti. V případě že nechcete zděné schody ale nějaké designové, věřte jejich realizaci do rukou firmy.

https://www.vigan.cz