Co o betonových plotech možná nevíte

Jak dobře znáte ploty betonové https://www.montazmpc.cz/, odlévané do podoby tenkých panelů a svislých sloupků? Možná, že o nich některé zajímavosti nevíte, což by se vám pak mohlo hodit při jejich výstavbě.

Z betonu může být zhotovený pouze sokl

Betonový plot nemusí být strohý od země až do výšky dvou metrů. Máte-li zájem, vytvoříte pouze betonový základ, jakýsi sokl, a na něj pak budete pokládat dřevěné latě. Beton s dřevem spolu dobře ladí, můžete se o tom přesvědčit u některých staveb publikovaných na Internetu.

cihlová zeď

Dřevo lze pokládat na plot buď vodorovně anebo svisle, případně šikmo, šíři latí lze volit libovolně, stejně tak jejich barevný dekor (lazurovací lak). Zajímavě vypadá plot s dřevěnými latěmi vodorovnými, položenými přes sebe pod úhlem 30 stupňů.

Plot ve stylu šachovnice

Znáte pohádku „Pyšná princezna“ z roku 1952? Pravděpodobně ano, a jestliže byste se pozorně zadívali na nádvoří zámku, kde pobíhá zmatený král Půlnočního království, aby konečně našel svou dceru, odhalíte šachovnicově řešenou dlažbu. Každá dlažba pojatá v tomto stylu upoutá pozornost na první pohled a stává se, že přehlédneme to ostatní v jejím okolí. V podobném rozpoložení se to může odvíjet i u plotů betonových, sestavených do šachovnice. Postačí, když budete barevně mezi sebou střídat jednotlivé panely, například v kombinaci okrové s tmavě hnědou, a uvidíte, že toto řešení má své kouzlo.

betonový plot

Výška oplocení u svažitého terénu

Výstavba oplocení ve svahu vždy bývá problematická a musí se tu dodržet některá základní pravidla. Jedním z nich je i kaskáda v podobě několika odstupňovaných vodorovných rovin, kdy plot tak trochu připomíná zuby. Výhodou této technologie je možnost zapustit betonové desky do země, a tím pádem docílit libovolné výšky v jakémkoli terénu. Máte pak snazší rozhodování o vzhledu plotu i u varianty v prudkém svahu.

https://www.vigan.cz