Čistit vodu v bazénu je důležité

Čistit vodu v bazénu je důležité

Horka jsou běžnou součástí i běžných českých letních prázdnin a nic s tím neuděláme. Je však možné se jim vyvarovat a preventivně se na ně připravit. I proto jsou v českých domácnostech i kancelářích stále běžnější klimatizace, které dokáží navodit příjemné klima i ve dnech, kdy se venku takřka nedá vydržet. Problém je, že klimatizace je nejen drahá sama o sobě, ale finančně náročný je i její provoz, zvláště při současných cenách elektrické energie. Proto se stále více vyplatí koupit si bazén, i když i o ten je potřeba se náležitě starat a průběžně do něj investovat nějaké finance.

Koktejl

Bazén je dnes možné koupit skutečně za hubičku. Hlavně nadzemní verze nestojí více než pár tisíc. Jejich potíž spočívá hlavně v tom, že se nedají používat k plavání. Jsou totiž docela malé, což hlavně dospělým hodně vadí. Kdo však potřebuje přes léto levnou náhražku klimatizace, neměl by moc ohrnovat nos. Jak již bylo řečeno výše, i do bazénu je potřeba jednou za čas vložit nějaké peníze, hlavně na přípravky typu bezchlorová chemie https://www.chlorito.cz/bromova-chemie.

Lehátka

Funguje skvěle

Valná část našinců stále v bazénech používá chlór. Je to docela logické, jelikož se jedná o přípravek, jenž je efektivní a zároveň za něj v obchodě moc nechtějí. Na druhou stranu má však několik ale. Tím asi největším je zvýšená dráždivost pokožky, hlavně při vyšší koncentraci. Chlór je také kritizován za svůj typický odér, který každému rozhodně nevoní. I proto se stále více majitelů bazénů rozhoduje používat jiné přípravky, které jsou na zcela odlišné bázi. Mezi takové patří například kyslíkové dezinfekce, jež jsou sice dražší než chlór, ale účinkují podobně a nemají krom ceny žádné negativní vlastnosti. Dalším oblíbeným přípravkem je mořská sůl. Ta je však použitelná pouze se solonizační jednotkou, jinak nefunguje správně.

Výborná plachta

Chemické přípravky je vhodné doplnit ještě o další vrstvy ochrany, ideálně o bazénovou plachtu. Ta dokáže fungovat jako krytí proti dopadání nečistot na hladinu. Velice efektivní.

https://www.vigan.cz